Tekirdağ şehidine ağlıyor!


Ankara Beypazarı Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yaptığı sırada yoğun sis ve buzlanma nedeniyle trafik kazası geçirerek şehit olan Çağrı Kurt'un Tekirdağ'daki evi yasa boğuldu. Oğlunun trafik kazasında şehit olduğunu öğrenen anne Hatice Kurt sinir krizleri geçirdi.
Alınan bilgilere göre, Ankara Beypazarı Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini sürdüren Çağrı Kurt, şöfor arkadaşı Serdar Doğan ile birlikte misafir bir komutanı havaalanından almak için birliğinden yola çıktı. Başkent'te protokol yolu olarak bilinen Esenboğa Yolu Pursaklar mevkisinde geldiklerinde etkili sis ve buzlanma nedeniyle Serdar Doğan yönetimindeki 06 MPC 01 plakalı özel otomobil yoldan çıkarak aydınlatma direğine çarptı.
Kaza sonucu araçta bulunan Jandarma Onbaşı Çağrı Kurt (23) olay yerinde şehit olurken, kazada yaralanan sürücü Jandarma Er Serdar Doğan GATA'ya kaldırıldı.Tekirdağ'da acı haberi alan Kurt ailesi ise yasa boğuldu. Jandarma Onbaşı Çağrı Kurt'ın dayısı Çetin Gürgüler, dün sabah 11:00 sıralarında Çağrı'nın annesini telefon ile arayarak konuştuklarını daha sonra ölüm haberini aldıklarını söyledi.
Kendisine dede diyerek hitap ettiğini anlatan Çetin Gürgürler, "Beni babası aradı, 'telefon ile Çağrı'ya ulaşamıyorum, jandarmaya bir git sor' dedi. Jandarmadan beni aradılar bir şey söylemediler dedi. Jandarmadan arayan "ulaşacağım ben sana" diyerek telefonu kapatmış. Çağrı'nın öldüğünü söyleyememiş. Ben daha sonra Alay Komutanlığı'na gittim. Kimse yoktu mesai de bitmişti. Sonra eve geldim komutanları evde gördüm. Ölüm haberini öyle aldık. Çağrı çok saygılı ve efendi biriydi. Benim çocuğum gibidir. Askerde kalmak istiyordu. Ben istemedim. Uzman olmak istiyordu ben dedim oku 4 yıllık git polis ol diye. Yola çıkmadan önce annesi ile konuşmuş, 'Paşayı almaya gidiyoruz' demiş. Ocak ayında izne gelmeyi düşünürdü. Zaten terhisine de 4 ay kalmıştı. Bir kız arkadaşı vardı geldiklerinde evlendirmeyi düşünüyorduk" dedi.
Diğer dayısı Metin Gürgüler ise saat 11.30' Çağrı'nın annesi Hatice Kurt'a telefon açtığını ifade ederek, "İlk telefona halası çıkıyor. Daha sonra Çağrı annesi ile konuşuyor. Burada çok sis var buzlanma var. Biz havaalanına gidiyoruz diye anlatıyor. Sonra telefonu kapatıyor akşamda ölüm haberi geldi" dedi.
Oğlunun ölüm haberini alan anne Hatice Kurt ve kız kardeşi Zeynep Kurt ise acı haberin ardından sinir krizleri geçirdi. Kapısında ambulans bekletilen şehit evinde annesi ve kız kardeşi sakinleştirici verilecek uyutuluyor. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi'nde polis memuru olan baba Nurettin Kurt ise acı haberi memleketi Trabzon'da aldı. Bayram izninde akraba ziyaretine giden baba Nurettin Kurt acı haberin ardından Tekirdağ'a gelmek için yola çıktı.
Şehit Çağrı Kurt, Ankara'daki Ankara Beypazarı Jandarma Komutanlığı'nda törenlerin ardından bu akşam Tekirdağ'a getirilecek. Yarın öğle namazını müteakip cenaze namazı kılınacak olan Şehit Çağrı Kurt daha sonra şehit mezarlığında toprağa verilecek.
İHA

0 yorum: